CXB1512-0000-000N0BN450E
Цена от:
515,32 руб.
Описание CXB1512-0000-000N0BN450E
Cree XLamp CXB1512 Series LED Arrays The CXA2 family of COB LEDs are multiple-die integrated arrays offering lighting-class reliability. They feature an optical source that delivers a high lumen output.
The CXA2 COB LEDs are the second generation of the CXA family, delivering up to 33% higher efficacy. The CXA2 family have the same range of packages as the previous generation of CXA devices, allowing a simple drop-in upgrade. Increased performance, created using their SC5 Technology, enables the CXA2 LEDs to offer the same output from a smaller light emitting surface (LES).
Available in 2-step, 3-step and 5-step EasyWhite® bins, the CXA2 COB LEDs are suitable for applications such as GU10s, commercial downlights, outdoor lighting and high-bay lighting.
| Brand | Cree LED |
|---|---|
| Типичный световой поток | 869 lm, 1871 lm |
| Цветовая температура | 5000K |
| Поток излучения | 22W |
| Серия | CXA2 |
| Угол обзора | 115 ° |
| Цветная визуализация | 70, 90 |
| LED Colours | White |
| Прямое напряжение | 36 В |
| Прямой ток | 250 mA, 600 mA |
| Размеры | 15.85 x 15.85 x 1.7мм |
| Страна происхождения | CN |